Praca dla Mamy

Tutaj piszę o tym jak łączyć pracę z macierzyństwem w zgodzie ze sobą

tEREUy1vSfuSu8LzTop3_IMG_2538

Dwie Godziny dla Rodziny

Lawinę może uruchomić nawet jeden malutki kamień. Znam taki kamień z kategorii „przyjaciel pracujących rodziców”, który może uruchomić lawinę dobrych rozwiązań w firmie.

Fundacja Humanites – Sztuka Wychowania, założyciel portalu Mam rodzinę.pl organizują co roku fantastyczną akcję „Dwie Godziny dla Rodziny”. O co chodzi? Zapraszają pracodawców do włączenia się w obchody Międzynarodowego Dnia Rodziny – 15 maja. W ramach obchodów:

• Firma daje szansę swoim pracownikom, aby 15 maja skończyli pracę 2 godziny wcześniej i spędzili ten czas ze swoimi najbliższymi (jeśli ze względu na charakter pracy jest to niemożliwe, mogą to zrobić w innym dniu)

• W ramach świętowania firma może także zorganizować inne wydarzenia i podzielić się z organizatorami relacją


Co z tego ma pracodawca?

Dołącza do grona firm przyjaznych rodzinie, logo firmowe znajduje się na stronie akcji, czyli korzyści wizerunkowe. Jeśli zrobi to pierwszy raz to także zaskoczonych, ale bardzo zadowolonych pracowników.

Dlaczego to może być kamień uruchamiający lawinę?

Akcja jest prosta, angażuje wszystkich w firmie, daje konkretną korzyść pracownikom i pracodawcy. Inicjatywa o włączeniu się w akcję może z powodzeniem wyjść od rodziców w firmie.

Jest to przede wszystkim doskonałe rozwiązanie dla firm, które nie mają jeszcze żadnego wsparcia dla rodziców. Można podłączyć się pod coś co już istnieje, dołączyć do grona innych firm i jest to konkretny, łatwy do sprawdzenia zbiór (sprawdź , kto bierze udział w 2017 roku). Takie argumenty łatwiej trafią do pracodawcy niż inicjatywa stworzenia czegoś do zera, tylko w ramach firmy. Poza tym akcja dotyczy całej rodziny, a nie tylko pracujących rodziców, warto od tego zacząć. Mały kamyk, który można łatwo wprowadzić w ruch.

Potem trzeba monitorować, jakie efekty akcja przyniesie dla pracodawcy. Zbadać zadowolenie pracowników, pochwalić się udziałem i poinformować o tym klientów. Kamyk do kamyka w stronę dostrzeżenia i wspierania pracujących rodziców. Jeśli firma dzięki tej akcji zacznie myśleć o sobie, jako o firmie przyjaznej rodzinie może za jakiś pojawi się gotowość na więcej?

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

negocjacje z pracodawca

Negocjacje z pracodawcą

Kiedy potrzebujesz zmian w życiu zawodowym , tak aby było możliwe do pogodzenia z życiem rodzinnym możesz:  zmienić …

tEREUy1vSfuSu8LzTop3_IMG_2538

Dwie Godziny dla Rodziny

Lawinę może uruchomić nawet jeden malutki kamień. Znam taki kamień z kategorii „przyjaciel pracujących rodziców”, …

Chcesz, aby twoje dzieci miały udane życie zawodowe?

Chcesz, aby twoje dzieci miały udane życie zawodowe?

Jest wiosna 2014 roku. Idziemy z mężem wokół Jeziora Maltańskiego w Poznaniu. Spacer z naszym 4-miesięcznym synem. …